Produkt značky Príroda

Autor: Jeden svet | 25.11.2014 o 8:23 | (upravené 25.11.2014 o 8:46) Karma článku: 2,85 | Prečítané:  344x

Marketing nie je práve slovo, ktoré by sa dralo z úst ekologických aktivistov. Je pre nich často stelesnením toho, proti čomu bojujú, pretože podporuje konzum. Konečným cieľom marketingu je predsa predať čo najviac. Čo však, ak by to bolo naopak? 

Otec. Dve deti. Príroda. A, samozrejme, marketing. To sú štyri kľúčové slová, ktoré zostanú, ak by sme zosekali film Projekt Príroda na minimum. David Bond ako otec, ktorému leží na srdci zdravý vývoj jeho detí. Jedným z pilierov tohto vývoja by mal byť pobyt v prírode. Ivy, jeho päťročná dcéra, a Albie, trojročný syn, však trávia tretinu všetkého času doma, najčastejšie pred obrazovkou. Je jedno ktorou, či počítača alebo televízie. Bond ako dieťa liezol po stromoch, behal po lese, schovával sa v kríkoch. Prežil úplne iné detstvo. To isté chce dať svojim deťom. A keďže netradičné výzvy si žiadajú netradičné riešenia, pasoval sa do úlohy Marketingového riaditeľa Prírody.

 

Kampaň konzultoval so známymi menami v oblasti tvorby značky, dobrovoľne mu pomohlo množstvo expertov z rôznych oblastí od vývoja aplikácií cez návrh stratégie až po dizajn. Zariadil si kanceláriu v starej búde pri dome, získal zadarmo reklamné plochy, aj deti v škole vďaka nemu pochopili, že príroda nie je až taká nuda.

Čím viac film graduje, marketingová kampaň sa mení na sociologicko-filozofickú debatu. Dostávame sa k základnej otázke, ktorú si možno David Bond mal položiť hneď na začiatku – prečo je vôbec dôležité, aby deti chodili von? Strach nás doviedol do štádia, kedy rodičia deťom mnohé veci zakazujú. Nedávajú im šancu vyskúšať si na vlastnej koži život vonku. A práve to im môže príroda poskytnúť. Ak ju deti nezažijú, vznikne nebezpečná situácia. "Vyrastie z nich generácia poslušných ľudí. Dav tvárnych, ovládateľných ľudí. To je z politického hľadiska desivé," hovorí vo filme spisovateľka Jay Griffiths. Je teda nevyhnutné, aby marketingová kampaň získala prírode čo najviac zákazníkov. Podarilo sa? 

Príďte si to overiť na festival Jeden svet v Bratislave. Už dnes o 19:50 v Kinosále FTF VŠMU. 

 

Michal Tomek (Autor je copywriter a dobrovoľník festivalu Jeden svet)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Môj fanklub a moji fanúšikovia sú dve veci

Majster sveta prišiel na Slovensko, aby sa stretol s VIP fanúšikmi a podporil deti na Detskej Tour Petra Sagana.

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Rodíme sa s ňou alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?


Už ste čítali?